Plastická chirurgie

PLASTICKÁ CHIRURGIE

Blefaroplastika - chirurgická úprava víček
Bullhorn Lip Lift - chirurgické zvětšení rtu
Brow Lift (foxy eye) excise formou nad obočím

Body and Face Clinique

BLEFAROPLASTIKA

Plastické operace víček se provádí při poklesu víček nebo při tvorbě tukových váčků. V Body&Face clinique provádíme výkon v lokální anestezii tedy ambulantně. Hodinu až dvě po zákroku odcházíte domů s doprovodem.

Oči patří k nejvýraznější části obličeje, kde je nejvíce znatelné stárnutí. Úprava očních víček má nejen velmi výrazný vliv na celkový vzhled ale i na správnou funkci očí. Kromě estetického hlediska, zlepšení textury kůže, má operace očních víček i účinek preventivní, jelikož napomáhá předcházet zrakovým obtížím. V závislosti na každém jednotlivci je výsledek operace spíše trvalý ale lze ji časem zopakovat.

Body and Face Clinique

Kdy uvažovat o plastice víček?

Postupem věku dochochází k oslabení svalových vláken Kůže se ztenčuje, stárne a zhoršuje se tak celková vizáž obličeje. Ochablá kůže na víčkách vytváří převisy. Převisy jsou nejen velkým estetickým problémem ale může také docházet k:

  • ztíženému pohybu víček
  • zvýšené únavě očí
  • slzení
  • bolestem hlavy

Co můžete od blefaroplastiky očekávat?

  • navrátí svěží a mladistvý vzhled
  • odstranění tukových váčků a převisů (prolapsů)
  • odstranění pocitu těžkých očí

Jak dlouho operace víček probíhá a jak dlouho trvá?

V den operace by měl přijít pacient odlíčen. Den před samotným zákrokem nepoužívat žádný krém na víčka. V den operace víčka již pacient nepoužívá žádnou kosmetiku a na kliniku se dostaví ideálně s tmavými brýlemi.

Před samotným výkonem si operatér vždy vyměří nadbytek kůže víček, který následně odstraní. U horních víček se řez vede tak, aby výsledná jizva byla schována v okohybné rýze horního víčka. Dle stavu se odstraní i nadbytečné tukové váčky a kůže se zašije. Na závěr se na ránu přiloží speciální náplast.

Samotný zákrok trvá cca 45-60 minut.

Body and Face Clinique

Rekonvalescence

V prvních několika pooperačních dnech je nutné spát na zádech, aby nedošlo ke vzniku jednostranného otoku, případně větší pooperační modřiny.

Otoky a modřiny zmizí do 1-2 týdnů, po 2 týdnech je možné líčení, do společnosti možno s tmavými brýlemi za 5-7 dní, vynětí stehů bude po 7mi dnech.

Po operaci se mohou na kůži obličeje, ale i ušních boltců, objevit místa se sníženou citlivostí. Ta se však během několika týdnů až měsíců obnoví.

V Body&Face clinique zákroky plastické chirurgie provádí MUDr. Vanesa Lovětínská, lékařka s dlouholetou praxí v ČR i v zahraničí. Současně lékařka působí ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, Ústřední vojenské nemocnici a dalších zařízeních.

Cena za zákrok: 13 000,- Kč
Konzultace: 500,- Kč

Sledujte nás: