Mezoterapie klasická – injekční

Klasická injekční mezoterapie je podobně, jako microneedlingová, založena na principu obnovy pokožky, resp. hojení rány. Hojení je proces obnovy a reparace, jednoduše řečeno se vytváří nová a pevná pokožka.

Už samotné narušení kůže, bez použití preparátu, působí významné omlazení kůže ale použitím např. kyseliny hyaluronové nebo kolagenu je tento proces znásoben a výsledky jsou opravdu viditelné a dlouhodobé.

U kyseliny hyaluronové byl prokázán nezastupitelný vliv regenerace a hojení, je však spojován zejména s biologickým efektem omlazování.

Kolagen je tělu vlastní látka, která má nezastupitelný vliv, kterým preventivně působí na stárnutí pokožky a způsobuje její významné zpevnění. Je to nejdůležitější bílkovina těla, kterou bohužel postupem věku ztrácíme.

Při použití v mezoterapii  se jehličkou do pokožky vytvoří kanálek, kudy se tam dostává účinná látka. Z krémů, včetně těch drahých a luxusních, se do pleti dostávají pouhá 2-3% účinných látek. Mezoterapií pak 70-85%.  Existuje několik technik aplikace. Vhodnou techniku aplikace volí dermatoterapeut na místě, podle aktuálního stavu pleti a potřeby a přání klientky.

Mezoterapie působí:

  • jako prevence stárnutí a obnova mladistvé pokožky
  • významné omlazení a zpevnění pokožky
  • obnova elasticity, pružnosti a pevnosti pokožky
  • dokáže vyhladit i hlubší vrásky
  • dokáže vyhladit či zjemnit jizvičky ať už po akné či jiné

Mezoterapie není bolestivá, dalo by se říci, že je méně příjemná.  Zákrok trvá cca 30-40 minut a lze jej aplikovat celoročně. Omezení po zákroku spočívají pouze v doporučeních, abyste se 2-3 dny nevystavovali přímému slunečnímu záření, návštěvě solária, sauny a bazénu. Jedná se o metodu, kterou by si každá žena má dopřávat pravidelně.

 

Mezoterapie microneedlingová

Jedná se o druh mezoterapie, která má primárně za úkol omlazení a zpevnění celé plochy obličeje. Princip mezoterapie spočívá v podnětu tvorby kolagenu a nových buněk, které vypnou kůži a vyrovnávají středně hluboké vrásky a také se velmi často využívána k léčbě celulitidy. Tento druh se často používá tam, kde nezaberou lasery k vyhlazení jizev či jizviček po akné. Aplikaci provádí dermatoterapeut speciálním elektronickým aplikačním perem. Principem je narušení svrchních vrstev pokožky a nastolení procesu hojení. Opět se zde, jako v případě klasické mezoterapie používají podpůrné preparáty, jakými jsou kyselina hyaluronová nebo kolagen.

Tato metoda není primárně určena k vyhlazení hlubokých vrásek ale k celkovému plošnému omlazení pleti obličeje, krku, dekoltu či hřbetu rukou.

Ideální je pak kombinace microneedlingové a klasické injekční mezoterapie, kdy tato kombinace při pravidelném opakování dokáže nahradit chirurgický lifting. Skutečně Vám vrátí několik let.  Microneedling je bohužel v ČR velmi podceňovanou metodou a je to škoda, protože jeho účinky jsou skutečně perfektní a dlouhodobé.

Bezprostředně po ošetření je nutno počítat se zarudnutím ošetřované plochy, které přetrvá max. 2 hodiny. Po opadnutí zarudnutí se můžete běžným způsobem nalíčit a věnovat se Vaší běžné denní činnosti. Po ošetření nedoporučujeme vystavovat se 48 hodin přímému slunečnímu záření. Výsledky mezoterapie jsou vynikající a metoda je mezi klientkami velmi oblíbená. Jejím principem je hlavně skutečnost, že běžným, byť luxusním krémem se do pokožky dostane max. 3-4% účinných látek. V případě mezoterapie je to 80-90% neboť se preparát aplikuje přímo do nanojehličkami narušené pokožky, tedy dovnitř pleti. Ošetření doporučujeme aplikovat 1x týdně, nebo si dopřejte kůru 5-ti ošetření a pak postačí udržovací kůra 1x za 3-4 měsíce.

Kompletní ceník služeb najdete zde.